Për meshkujt që pëlqejnë dizajnin/10 dhurata të lakmueshme për pajisje shtëpiake!

Marisa Karabeci
14/12/2021

Blerja e dhuratave për shtëpinë mund të jetë një detyrë e vështirë. Por siç na tha vitin e kaluar eksperti i arteve dekorative Dr Benjamin Wild, sekreti qëndron në njohjen e shijes së marrësit dhe qëndrueshmërinë skrupuloze pas saj. Në fund të fundit, stili personal shkon përtej zgjedhjeve tona sartoriale. Shtëpitë tona janë aty ku kalojmë pjesën më të madhe të kohës dhe ku kemi qenë të kufizuar me forcë për shumë gjatë këtij viti kështu që është e drejtë që ato të shërbejnë si një identifikues i personalitetit tonë.

Kjo shpjegohet disi për të shpjeguar popullaritetin në rritje të artikujve shtëpiak të stilistëve, veprave të lakmueshme të artit, orendive dhe objekteve të artit të krijuara nga markat prestigjioze. Nëse në jetën tuaj ka një entuziastë të stilit të dekorimit të shtëpisë që mund ta vlerësojë një gjë të tillë, ju jeni në vendin e duhur. Ne kemi grumbulluar një sërë produktesh shtëpiake të denja për reklama, të gjitha të disponueshme në MR PORTER.

Njihuni me to:

1.Batanije

Drejtori kreativ i ‘JW Anderson’, Jonathan Anderson nuk është i huaj për botën e artit. Ai është vetë një koleksionist i zjarrtë dhe labeli i tij me emër bashkëpunon rregullisht me artistë vizualë nga e gjithë bota. Kjo batanije nuk është vetëm për t’u hedhur mbi një divan. Është tjerrë nga një përzierje e butë leshi dhe lesh kashmiri në Begg x Co në Ayr, Skoci dhe e endur me një dizajn abstrakt nga artistja artistes e lindur në New York, Shawanda Corbett.

2Jastëk

‘Mushroomcore’ ka pushtuar botën e stilit dhe ky jastëk në formë kërpudhe është këtu për të provuar se bota e dizajnit nuk është gjithashtu e imunizuar nga ndikimi i tij. Ky jastëk është i punuar lara-lara nga pjesët shumëngjyrëshe të kashmirit të tij luksoz. Nëse mendonit se Krishtlindjet dhe festat e ardhshme nuk mund të bëhen më të guximshme, më të gëzuara vendoseni këtë jastëk nën pemën tuaj.

3.Koleksion kult

[email protected] ka nevojë për pak prezantim. Marka merr frymëzim nga kultura pop, librat komikë dhe pajisjet e lojërave për të krijuar figura të koleksionueshme në formë ariu në 18 tema të ndryshme. Ndjekësit e ‘The Simpsons’ do të njohin shefin Wiggum me një sy, i cili u shfaq për herë të parë në specialen e Halloween-it “Treehouse Of Horror”. Kush do të thotë se edhe pasardhësve nuk do ta pëlqejnë atë?

4.Skateboard artistik

Ju nuk keni nevojë të jeni një patinator profesionist për të vlerësuar bordin e ‘Billionaire Boys Club’. Etiketa e kultit, e themeluar nga Pharrell Williams dhe Nigo në 2005, është e njohur për grafikat e saj të guximshme dhe ky skatebord me printe banane nuk bën përjashtim. Më miër e keni për ta montuar në mur në vend që ta çoni në parkun e patinave.

5.Qilima shumëngjyrëshe

Diku mbi ylber… ke tapetin e ‘Hype Rugs’. Le ta themi kështu, nëse do t’i jepnim ambienteve tona të brendshme trajtimin e Marie Kondo, ky qilim do të qëndronte patjetër.

6.Këllëf jastëku

A keni parë ndonjëherë një këllëf jastëku me tegela? Mund të garantojmë që ky i ‘POST ARCHIVE FACTION’ është hapi i parë për një gjumë më të mirë dhe sigurisht më elegant. Ju nuk do ta imagjinoni najlonin si pëlhurën e zgjedhur për çdo gjë që lidhet me kohën e gjumit, por reputacioni i markës për përdorimin inovativ të materialeve, që e vendosi ekipin në listën e ngushtë të çmimit ‘LVMH’ këtë vit, mjafton për të lehtësuar çdo shqetësim.

7.Vazo minimale

Stereotipi shoqëror se burrave nuk u pëlqen të marrin lule po zhduket ngadalë por me siguri dhe vazo minimale e ‘Pieces’ e bën tranzicionin pak më të lehtë. Është projektuar qëllimisht për t’u përshtatur vetëm me disa kërcell, kështu që rregullimi dhe bashkërendimi i luleve me ngjyra do të jetë një problem.

8. Video-lojërat “Arcade”

Dikush dikur tha se djemtë nuk rriten kurrë, lodrat e tyre thjesht bëhen më të mëdha. Sipas kësaj logjike, në kohën kur ai ka arritur moshën madhore, mund të ketë një dhomë të tërë lojrash. Arkade e ‘Neo Legend’ bën një kthim argëtues. Ka një ekran HD 19 inç dhe dy grupe levësh dhe butonash për të akomoduar një përvojë të vjetër me dy lojtarë.

9.Qiri botanik

Në një kohë kur ka qenë e ndërlikuar të dilni jashtë, ‘Loewe Home Scents’ ju sjell natyrën e jashtme. Mund të mos jetë më i guximshmi, por ky qiri i lezetshëm i ngjyrës së bizeles është i garantuar të ndjell aromën e ëmbël dhe të gjelbër që të kujton një kopsht botanik viktorian. Ena e qeramikës dyfishohet në mënyrë të përshtatshme si një vazo e plotë ose e vogël pasi qiriri të digjet.

10.Enë qelqi

Për ata që preferojnë dhuratat që i shërbejnë një qëllimi, ky set është i duhuri. Disa njerëz do të këshillonin kundër enëve të qelqit me ngjyra, por mund të themi se nuanca e thellë blu e këtij koleksioni gotash nga R+D.LAB është zgjedhja e duhur. Nëse nuk plotëson tavolinën e ngrënies, do të jetë një shtesë e spikatur për një dhomë neutrale.

Më shumë