Katy Perry nxjerr në treg linjën e pijeve joalkoolike!

Anja Dervishi
11/01/2022

Këngëtarja e “Teenage Dream” publikoi së fundmi De Soi, një linjë me aperitivë joalkoolikë të gazuar gati për t’u pirë. Sipërmarrja e re e Katy Perry-t ka të bëjë me argëtimin dhe të ndihesh mirë në të njëjtën kohë.

Në vitin e ri, këngëtarja nxorri në treg De Soi, një linjë me aperitivë të gazuar një pije joalkoolike me adaptogjenë natyralë. Për linjën e re, e cila doli zyrtarisht më 6 janar, Perry shpjegon pse ajo vazhdoi t’i bënte pijet joalkoolike.

Epo, unë jam 37 vjeçe, kështu që definitivisht nuk mund të pi si në të 20-at e mia. Në një ditë jave, duke pirë disa pije alkoolike do të më largojë nga loja për një ose dy ditët e ardhshme. Kështu që më pëlqen të kem pak vetëkontroll gjatë ditëve të javës dhe më pas të ha darka me miqtë dhe gjëra të tjera, në fundjavë ose kur nuk jam duke punuar, etj. Por në të vërtetë ka të bëjë me ekuilibrin.

Këngëtarja theksoi se do të “kalojë nëpër faza” të pirjes dhe mospirjes.

Ndonjëherë nuk jam duke pirë dhe jam vërtet e fokusuar. Dhe pastaj ndonjëherë jam sikur, nuk është ndonjë problem i madh.

De Soi, për të cilin Perry shpjegon se është në frengjisht dhe ka kuptimin për “kënaqësi me përmbajtje”, është i disponueshëm për t’u blerë në kanaçe ose shishe. Vjen në tre shije, Golden Hour, Champignon Dreams dhe Purple Lune.

Secila është e mbushur me përbërës të freskët. Purple Lune ka nota të nektarit të manaferrës, lisit të vaniljes dhe petale trëndafili. Champignon Dreams ka një shije toke me esencën e luleshtrydheve dhe grejpfrutit dhe Golden Hour përbëhet nga agrume të ngrohta, limoni dhe barishte me gjethe. E gjithë përvoja krijuese ka qenë një projekt pasioni për superyllin e nominuar për Grammy.

Unë i dua barishtet. Më pëlqen alkimia. Më pëlqen mirëqenia. Dhe më pëlqen ndjenja e disa prej këtyre adaptogjenëve të ndryshëm që janë në të vërtetë në pije. Disa nga këto barishte, përbërës do t’ju ndihmojnë të ndriçoni disponimin tuaj ose t’ju lehtësojnë deri në mbrëmje.

Linja e produkteve të De Soi është vegane, pa gluten, jo OMGJ dhe nuk përmban shije apo ngjyra artificiale, sipas një njoftimi zyrtar për shtyp. Perry thotë gjithashtu se sipërmarrja e saj e re është një pjesë e saj që ka filluar të lulëzojë në vitet e fundit. De Soi tani është në dispozicion për t’u blerë në internet.

Më shumë