20 mënyra shumë argëtuese si çdo burrë mund të vishet me rozë!

Sindi Reka
15/02/2022

Mendoni për ngjyrën rozë, dhe ndoshta nuk janë veshjet e meshkujve që ju vijnë në mendje së pari. Megjithatë, pse nuk duhet të jetë? Kohët kanë ndryshuar që kur konsiderohej aventureske të vishje një kravatë rozë në zyrë. Dhe sot, ideja që një nuancë e caktuar duhet të kufizohet në një gjini po përshëndetet me hije serioze. Në të vërtetë, nëse ju pëlqen, visheni atë dhe Mr. Porter jua bën më të lehtë duke ju treguar disa mënyra për ta bërë këtë.

01.
Xhaketa ‘bomber’

“Flamingo Tensions”, e cila vjen e zbukuruar në pjesën e pasme të kësaj xhakete ‘bomber’, mund të tingëllojë si një hashtag në Twitter gjatë një dokumentari të Attenborough. Dhe për gjithçka që dimë është. Por është gjithashtu titulli i një pjese të vitit 2015 nga Z. Scott Reeder. Ai është një nga 14 artistët e shfaqur në koleksionin më të fundit të CELINE HOMME dhe kjo xhaketë leshi ‘e virgjër’ në stilin e universitetit është një nga pjesët më të spikatura.

02.
Pantallonat e shkurtra rozë të theksuara kashmiri

Ne kemi arritur të presim lesh kashmiri luksoz me ngjyra të gjalla dhe argëtuese nga The Elder Statesman. Dëshmi, megjithatë, se etiketa e kultit kaliforniane ka ende disa truke në mëngët e saj, këtu janë pantallona të shkurtra. Në një nuancë që stilisti e quan “Electric Pink”, kjo palë përmban një kordon të veçantë tërheqës dhe xhepa përgjatë qepjeve, sikur diskrecion të ishte një përparësi.

03.
Pantallonat sportive

Tashmë, ne do të vëmë bast me besim se një palë e rehatshme pantallonash sportive është në mesin e tre artikujve më të përdorur në veshjet tuaja. Nuk do të keni aspak djersitje.

04.
T-shirt

Nëse keni pyetur ndonjëherë veten pse, rreth gjashtë apo shtatë vjet më parë, një nuancë e butë rozë filloi të shihet kudo, nga xhaketat e romaneve deri te ambientet e brendshme të restoranteve, atëherë na lejoni t’ju tregojmë fajtorin. Sipas folklorit të modës, ishte Acne Studios ajo që ishte pioniere e trendit me çantat e blerjeve të lakmueshme, që rivendosin kulturën – dhe nëse kjo bluzë e printuar me logo është diçka për t’u përdorur, është një distinktiv që marka e mban me krenari.

05.
Triko

Një trëndafil i pluhurosur dhe i ndarë me vetëm sasinë e duhur të kafesë ose grisë praktikisht lexohet si neutrale. Por një rozë e theksuar si kjo pulovër AMI PARIS? Jo aq shumë. Nëse ndiheni të guximshëm, provoni t’i kombinoni me çorapet dhe bluzën e markës rozë e zbehtë. Përndryshe, lëreni në kuti dhe jepjani Shën Valentinit tuaj si një deklaratë dashurie që mund të vishet.

06.
Xhaketa ‘Barbie pink’

Nën Olivier Rousteing, pikat e kontaktit kulturor të Balmain janë të gjera. Një sezon, është madhështia mahnitëse e piramidave të Egjiptit të lashtë. Këtë herë, është xhevahiri i kurorës njëmbëdhjetë centimentra e gjysmë i prodhuesit të lodrave Mattel. Krahas atleteve të rrëshqitshme ngjyrë rozë e sheqerosur dhe një kapelë të stilit Y2K, do të gjeni këtë xhaketë me guaskë me logo. Silueta e saj mund të rikthehet në vitet 1980, por nuk mund të ishte më shumë në këtë moment.

07.
Hibridi i purpurt kapele-çantë-litar

Përpara se të zhytemi në atë që mund të ruani në të vërtetë në këtë çantë të vogël – lentet e kontaktit të disponueshme, syzet, ëmbëlsirat me përmasa argëtuese? – vlen të përmendet se ka shumë për të shpaketuar. Duket si një kapele, por është një çantë dhe një çantë që mund ta mbani rreth qafës si një litar ose të vishni tërthore si një çantë brezi. Ajo që bën, megjithatë, është të demonstrojë aftësinë e JW Anderson për t’i kthyer idetë atje në objekte luksoze të botës reale, këtu me disa punime mjaft të shkëlqyera lëkure.

08.
Pulovër me kapuç

Për njëfarë kohe, pulovra me kapuç ishte artikulli i veshjes të cilit i drejtoheshe kur do donit të kalonit pa u vënë re. Këtu, Valentino ka ardhur në këtë element kryesor të garderobës moderne nga një këndvështrim shumë i ndryshëm. E endur nga fije argjendi-rozë vezulluese dhe e stampuar me logon e stilistit, mund të kombinohet me pantallona të shkurtra që përputhen nëse vetëm kjo pjesë nuk e mbulon atë.

09.
Xhaketa

Ndërsa ky numër prerës ndjek shabllonin e xhaketave klasike, nuanca e tij e bën atë larg çështjes standarde. Siç mund ta prisni nga VETEMENTS, ai nuk është i pakursyer në cilësi, duke prerë prerjen më të butë italiane në një siluetë bujare.

10.
Pulovra ‘argyle’

Pulovra ‘argyle’ të Marni janë gjëja më ‘in’ në modë për momentin, kështu që ne nuk mund të mos e përfshinim këtë stil rozë në editimin tonë. Është thurur nga mohair fuzzy me një thurje pak të lirshme.

11.
Xhinset me lara-lara

Ne ishim shumë të kënaqur që lançuam koleksionin SS22 të zonjës Marine Serre vetëm javën e kaluar dhe menduam se nuk do të kishte mënyrë më të mirë për ta prezantuar stilisten franceze sesa me këto palë xhinse. Në përputhje me etikën e saj të dizajnit të ndërgjegjshëm për mjedisin, ato janë të përpunuara nga xhins të rinovuar dhe të printuara me emblemën e hënës të gjithëpranishme të markës.

12.
Pantoflat prej pelushi

Fraza “qëndroni në shtëpi” është bërë diçka si një metaforë e frikshme për dy vitet e fundit. Por nëse ka diçka për të cilën vërtet ia vlen të qëndroni, do të ishin këto pantofla Manolo Blahnik. Ata kanë pjesën e sipërme prej kamoshi prej kadifeje dhe këmbë të veshura me jastëk lëkure, të cilat janë – s’është nevoja të thuhet – jashtëzakonisht komode.

13.
Çanta Flamingo Puzzle

Është e krijuar nga lëkura elastike me një rrip të rregullueshëm që do t’ju lejojë ta mbani atë rreth belit ose mbi supe. Ende në mëdyshje?

14.
Vath rozë diamanti

Akti një nga historitë e origjinës së bizhuterive bashkëkohore të prodhuara nga EÉRA në të vërtetë fillon në Tokio, ku themeluesit e markës Mses Chiara Capitani dhe Romy Blanga rastësuan një goditje të shpejtë në një treg të cilësisë së mirë. Ky vath diamanti, i falsifikuar nga ari i bardhë, me një etiketë lëkundëse argjendi të veshur me një rozë të theksuar, është emëruar për nder të atij takimi.

15.
Çorapet rozë të theksuara

Të thuash se shtëpia luksoze legjendare spanjolle LOEWE ka përqafuar argëtimin nën drejtimin e drejtorit krijues z. Jonathan Anderson është diçka e nënvlerësuar. Kjo çorape  është dëshmi e kësaj. Pavarësisht nëse është një ndezje e pacipë e ngjyrës rozë neoni nën një thyerje të pantallonave ose një ftesë e plotë për veshjet e këmbëve, kjo i kthen aksesorët më themelorë në diçka krejtësisht më lozonjare.

16.
Pantallonat e shkurtra me printe 

Kur ajo nuk është e zënë me dekonstruksionin e atleteve Nike, stilistja Sacai, zonja Chitose Abe nuk i pëlqen asgjë më mirë sesa të ngecë në printimin e bandave. Një temë vrapimi në koleksionet e saj, ky model i veçantë rozë ofron një remix me frymë të lartë të pantallonave të shkurtra të preferuara të një udhëheqësi Scout.

17.
Unaza diamanti prej floriri rozë

Kjo unazë për t’i sunduar të gjithë ata nuk u krijua në zjarrin e Orodruin, por në perëndim të hartës suaj standarde të projektimit Peters, në Los Anxhelos. Këtu, ajo është punuar me dorë nga ekipi i nënës dhe vajzës Mses Suzanne dhe Patile Kalan prej ari rozë, i gërshetuar me diamante baguette dhe safirë rozë. Dhe ai përmban fuqi të mëdha.

18.
Xhaketa kamoshi 

Mark Weston, drejtori kreativ i Dunhill, bën një punë fantastike për të rikrijuar veshjet klasike të meshkujve në një mënyrë që ndihet në mënyrë autentike bashkëkohore. Kjo xhaketë kamoshi në një nuancë që marka e quan “Lilac Haze” është një shembull i shkëlqyer. Është pa rreshtim, kështu që ndihet shumë i lehtë për t’u veshur dhe do të duket shkëlqyeshëm me pothuajse çdo gjë me të cilën e kombinoni.

19.
Çanta me rrip lëkure rozë shampanjë

Shiheni këtë prodhim yë Bottega Veneta-s më shumë si një portofol që vishet sesa një çantë. Megjithatë, madhësia e tij e çuditshme nuk duhet të nënvlerësohet: plotësoni veshjen tuaj me këtë për një detaj të shtuar që do t’ju bëjë të dukeni shumë të kuruar dhe të tërhiqni vëmendjen e të gjithëve.

20.
Syzet e diellit

Roza dhe syzet e diellit shkojnë së bashku si tekila me limon dhe kjo palë nga Cutler dhe Gross duken si gjëja kryesore për t’u marrë në një festë. Ato janë pothuajse të mjaftueshme për t’ju bërë të rezervoni fluturimin tjetër për në Miami dhe të hyni në Faena. Pothuajse.

Më shumë