Meshkujt e veshur më mirë gjatë muajit shkurt 2022!

Marisa Karabeci
01/03/2022

Edhe në kohë relativisht pa ngjarje, shkurti është një kohë e mjerueshme e vitit. Prapëseprapë, do të kënaqemi ku të mundemi, sepse muaji na ka prezantuar edhe me disa nga frymëzimet më interesante sartoriale të mbushura me yje që kemi parë prej kohësh. Veshjet për meshkuj janë më aventureske se kurrë dhe shtatë meshkujt e veshur mirë më poshtë janë prova se sjellja e pak guximi në gardërobën tuaj shkon shumë.

1.Justin Bieber

Epoka Balenciaga e Justin Bieber po vazhdon me shpejtësi. Ne kemi parë Bieber të përqafojë të çuditshmen, qoftë i veshur sikur të ishte duke u përgatitur për një natë të gjatë në Berghain të Berlinit ose si një lloj kryeprifti i modës. Kjo dalje më e fundit në LA, me një kostum sportiv Balenciaga dëshmon se ylli pop kanadez nuk mbetet i ngathët në stil.

2.Robert Pattinson

Robert Pattinson është duke e shfrytëzuar në maksimum rolin e tij të ri si Bruce Wayne në ‘The Batman’, duke u veshur ashtu siç imagjinojmë ne se mund të duket një civil në Gotham City. Kostumi që veshi këtë javë në premierën e filmit la mbresa kombinuar me golfin e zi të Tom Ford. Vini re zinxhirin e trashë argjendi në dorën e tij të majtë, i cili shton një ndjenjë të kënaqshme në të gjithë pamjen.

3.Tom Holland

Tani, ne nuk duam të drejtojmë asnjë gisht por nëse do të veçonim Spider-Man-in vazhdimisht të veshur më mirë, ndoshta do të ishte Tom Holland i veshur me një veshje ku gjysma e poshtme është biznes si zakonisht dhe gjysma e sipërme ka ide të tjera. Rrënjët e tij britanike me xhaketën e pastër të Princit të Uellsit, e veshur në një mënyrë mjeshtërore e kombinuar dhe me trikon me kopsa kanë dalë në pah.

4.Steve Lacy

Aty ku shumica prej nesh do të mendonin se gjithçka e zezë është e sigurtë, kjo veshje Burberry nga koka te këmbët përfaqëson një largim të dukshëm nga pamja e zakonshme, e gjallë dhe e mbushur me retro të Steve Lacy. Kush me të vërtetë mund të shikonte një bluzë me thekë, asimetrike të kombinuara me një fund të mbështjellë me palosje në çfarëdo ngjyre dhe të arrinte në përfundimin se ai që e mbante nuk kishte frikë? Lacy ka arritur të guxojë dhe të duket i mrekullueshëm.

5.Kyle Kuzma

Në NBA, beteja për epërsi nuk zhvillohet vetëm në fushën e basketbollit. Ecja famëkeqe e tunelit para ndeshjes, udhëtimi i shkurtër i lojtarëve nga autobusi i skuadrës në dhomën e zhveshjes ka ofruar prej kohësh një arenë për burrat më elegant të ligës dhe Kyle Kuzma është një nga konkurrentët e saj më të egër modernë. Kuzma ‘shpërtheu’ internetin me xhupin e tij rozë të Raf Simons në muajin nëntor dhe u rikthye me xhaketën e kuqe për ditën e Shën Valentinit.

6.Angus Cloud

Angus Cloud me këtë look nga Polo Sport duket i pastër, i freskët, i butë dhe komod. Dikush supozon se nuk ka menduar shumë për të. Pamundësia është gjithmonë diçka për t’u imituar. Vetëm, e dini, mos u mundoni shumë.

7.Joe Jonas

Nëse ka diçka që kemi mësuar nga daljet e Joe Jonas, është se këngëtari amerikan ka sy për xhaketa të mira. Në tetor, ai doli në një stil të koordinuar me ngjyra. Këtë herë, ai zgjodhi dizajnin me vija të verdha për një kafe në Los Angeles. Por trikotazhet nuk janë e vetmja gjë që Jonas e bën shumë mirë. Ai gjithmonë ka manikyrin e përsosur për t’u përshtatur, shto pastaj xhinse të spërkatura me bojë, atlete Reebok’s Club C dhe një bluzë të thjeshtë. Mahnitës!

Më shumë