Veshjet më të mira në “BAFTA Awards 2022”!

Marisa Karabeci
14/03/2022

Mbrëmjen e djeshme u zhvillua ceremonia e shumëpritur e çmimeve ‘BAFTA’. E mbajtur në Londër në Royal Albert Hall, këtë vit pamja e të nominuarve për ngjarjen e 75-të vjetore të organizuar nga Akademia Britanike e Filmit dhe Televizionit nuk zhgënjeu dhe në fakt nuk duhet të zhgënjejë duke qenë se është spektakli më i madh i çmimeve të vitit në Britani të Madhe.

Nga aktoret e “House of Gucci”, Lady Gaga dhe Salma Hayek me fustane luksoze prej kadifeje, deri te yjet e “West Side Story”, Rachel Zegler dhe Ariana Debose në këtë artikull do të njiheni me pamjet më mahnitëse të ‘BAFTA Awards 2022’. Ngjyra e kuqe e theksuar, ar vezullues, kostume të qepura në mënyrë të përsosur dhe me detaje vezulluese dominuan dhe shumë prej presonazheve ‘vodhën’ vëmendjen shumë kohë përpara se të fillonte transmetimi.

Veshja e yjeve në tapetin e kuq këtë vit:

1.Ariana Debose

2.Daisy Edgar Jones

3.Naomi Campbell

4.Alana Haim

5.Renate Reinsve

6.Ella Hunt

7.Lea Seydoux

8.Rachel Zegler

9.Laura Whitmore

10.Lashana Lynch

11.Salma Hayek

12.Lady Gaga

13.Sophie Okoneda

14.Sienna Miller

15.Caitriona Balfe

16.Millie Bobby Brown

17.Simone Ashley

Më shumë