Ju njohim me çiftet e famshëm të veshur më mirë në “Oscar 2022”!

Marisa Karabeci
28/03/2022

Mbrëmjen e djeshme u zhvillua edicioni i 94-rt i çmimeve Oscar 2022, ku filmi “Coda” u shpall triumfuesi. Komedia dramatike me regji të Sian Heder është një remake i filmit francez të vitit 2014, “La Famille Bélier”. Klikoni në këtë link për listën e plotë të fituesve të çmimeve Oscar 2022, ceremonisë që për shqiptarët u transmetua live në Top Channel.

Ndërkaq, tapeti i kuq u rikthye më magjik se kurrë. Ndërsa vitin e kaluar u pa një version i shkurtuar i ngjarjes për shkak të kufizimeve të lidhura me pandeminë, këtë vit e gjithë shkëlqimi dhe magjepsja u rikthye në këtë cep të Hollivudit. Me Andrew Garfield, Kristen Stewart, Jessie Buckley, Billie Eilish, Lily James, Zoë Kravitz dhe Mila Kunis moda nuk zhgënjeu. Ne në këtë artikull ju njohim me çiftet e veshur më mirë në ‘Oscars 2022’:

Kourtney Kardashian/Travis Barker

Jessica Betts/Niecy Nash

Mila Kunis/Ashton Kutcher

Dylan Meyer/Kristen Stewart

Will Smith/Jada Pinkett Smith

Penélope Cruz/Javier Bardem

Wanda/Alex Sykes

Keith Urban/Nicole Kidman

Josh Andrés Rivera/Rachel Zegler

Claudia Sulewski/Finneas

Kirsten Dunst/Jesse Plemons

Jessica Chastain/Gian Luca Passi de Preposulo

Rebecca Phillipou/Kodi Smit-McPhee

Jamie Dornan/Amelia Warner

Denis Villeneuve/Tanya Lapointe

Stephanie Lai/Pawo Choyning Dorji

Amy Schumer/Chris Fischer

Maggie Gyllenhaal/Peter Sarsgaard

Benedict Cumberbatch/Sophie Hunter

Më shumë