Një vështrim nga tapeti i kuq i “Oscars 2022”!

Marisa Karabeci
28/03/2022

Mbrëmjen e djeshme u zhvillua edicioni i 94-rt i çmimeve Oscar 2022, ku filmi “Coda” u shpall triumfuesi. Komedia dramatike me regji të Sian Heder është një remake i filmit francez të vitit 2014, “La Famille Bélier”. Klikoni në këtë link për listën e plotë të fituesve të çmimeve Oscar 2022, ceremonisë që për shqiptarët u transmetua live në Top Channel. 

Ndërkaq, tapeti i kuq u rikthye më magjik se kurrë. Ndërsa vitin e kaluar u pa një version i shkurtuar i ngjarjes për shkak të kufizimeve të lidhura me pandeminë, këtë vit e gjithë shkëlqimi dhe magjepsja u rikthye në këtë cep të Hollivudit. Me Andrew Garfield, Kristen Stewart, Jessie Buckley, Billie Eilish, Lily James, Zoë Kravitz dhe Mila Kunis moda nuk zhgënjeu. Ne ju njohim ndërkaq me veshjet më të mira të ‘Oscars 2022’:

Kristen Stewart/Chanel

Zoë Kravitz/Saint Laurent

Maggie Gyllenhaal/Schiaparelli

Lupita Nyong’o/Prada

Zendaya/Valentino Haute Couture

Andrew Garfield/Saint Laurent

Alana Haim/Louis Vuitton

Renate Reinsve/Louis Vuitton

Benedict Cumberbatch/Brioni dhe Sophie Hunter/Dior Haute Couture

Jamie Dornan/Amelia Warner

Philippe Rousselet dhe Liya Kebede/Alaïa

Vanessa Hudgens/Michael Kors

Penelope Cruz/Chanel

Demi Singleton/Miu Miu

Serena Williams/Gucci

Kirsten Dunst/Lacroix

Simu Liu/Versace

Venus Williams/Elie Saab

Uma Thurman/Bottega Veneta

Kodi Smit-McPhee/Bottega Veneta

Lily James

Ariana DeBose

Cynthia Erivo

Jada Pinkett Smith

Megan Thee Stallion

Billie Eilish

Jessica Chastain

Mila Kunis

Nicole Kidman

Niecy Nash

Më shumë