Meshkujt e veshur më mirë në ‘Oscars 2022’!

Marisa Karabeci
29/03/2022

Nëse nuk e keni parë, ceremonia e Oscar-it ishte plot ngjarje. Ne në këtë artikull do të trajtojmë stilin e shkëlqyer nga tapeti i kuq, sepse kishte jo pak pamje të bukura. Për fatin tonë, meshkujt e Hollywood-it po argëtohen me stilin e tyre me kravata të zeza më shumë se kurrë më parë. Shumica e të preferuarave tanë ishin më të pazakontë se klasikët. Është pikërisht ajo që na duhet të shohim përpara se të fillojë sezoni i dasmave dhe eventeve. Ju njohim ndërkaq me meshkujt e veshur më mirë në ‘Oscars 2022’:

1.Andrew Garfield

Ajo që na pëlqen te ky kostum SAINT LAURENT është se ai përshtatet. Pantallonat e zeza kanë vetëm një thyerje të lehtë, ndërsa xhaketa luksoze prej kadifeje nuk është shumë e ngushtë. Një këmishë e zezë poshtë është një zgjedhje e pazakontë, por funksionon çuditërisht mirë. Në disa drita, ju mund të shihni se këmisha është gjithashtu saten. Ai e kombinoi veshjen me një palë këpucë me shkëlqim, duke e bërë këtë festë të dukej fituese për ne, edhe nëse Garfield, në fakt, nuk mori një çmim.

Sa ka kushtuar veshja?

Xhaketa Saint Laurent

€1,968.75

Këpucët Saint Laurent

€755.21

2.Rami Malek

Ka diçka për të thënë për një smoking klasik dhe kostumi Prada i Rami Malek është sigurisht një shembull i shkëlqyer i një kostumi të mirë. Një jakë e bardhë, një këmishë e bardhë e pastër, një orë Cartier, të gjithë këto përbërës bëjnë një pamje shumë të thjeshtë dhe padiskutim elegante. Megjithatë, shikoni nga afër dhe do të shihni një aksesor të vogël tek xhaketa, e cila shton pak personalitet kur i nevojitet.

Sa ka kushtuar veshja?

Xhaketa Richard James

€587.97

Ora Cartier

€2,291.67

3.Dominic Fike

Ylli i Euphoria, Dominic Fike ka veshur SAINT LAURENT dhe gjithashtu një këmishë saten. Fike ra në sy me lënien hapur të tre butonave të sipërm të këmishës dhe me një xhaketë sportive me xixa sipër saj. Nëse keni guxim mund t’i lyeni flokët si Dominic dhe thjesht të dukeni ndryshe.

Sa ka kushtuar veshja?

Këmisha Saint Laurent

€786.46

Këpucët Saint Laurent

€588.54

4.Jeremy O Harris

Nga koka te këmbë i veshur me Gucci. Duket qartë se kjo xhaketë blu e zbehtë ka dalë shumë qartë nga mendja e stilistit Alessandro Michele dhe e bën atë një zgjedhje të pazakontë për një tapet të kuq të ndritshëm, të paktën për meshkujt. Kravata me ngjyrë rozë gjithashtu është një alternativë e lezetshme lozonjare. Çizmet e bardha me pak takë? Po, zgjedhja e duhur.

Sa ka kushtuar veshja?

Xhaketa Gucci

€2,343.75

Këmisha Gucci

€546.88

5.Kodi Smit McPhee

Smit-McPhee e nisi mbrëmjen me Bottega Veneta dhe e përfundoi natën me një kostum të zi nga i njëjti stilist. Kjo e fundit është ajo në të cilën po fokusohemi pasi na pëlqen çdo detaj. Kemi detaje lëkure në një xhaketë sportive, një gjerdan me perla rreth qafës së tij dhe një palë këpucë të mbuluara me atë që duket si zinxhir. Thjesht nuk mund të presim derisa ky djalë të nominohet sërish.

Sa ka kushtuar veshja?

Xhaketa Bottega Veneta

€1,537.03

Këpucët Bottega Veneta

€709.32

Më shumë