“Grammy 2022”, yjet e veshur më keq në tapetin e kuq!

Anja Dervishi
04/04/2022

Mbrëmjen e kaluar u mbajt edicioni i 64-të i ndarjes së çmimeve “Grammy Awards”, një super event që zgjati tre orë e gjysmë. “Grammy 2022” shfaqi disa nga yjet më të mëdhenj që shfaqen plot stil për të festuar arritjet më të mëdha të vitit në muzikë. Pas një ceremonie më të vogël të reduktuar vitin e kaluar për shkak të COVID-19, këtë vit “Grammy” zgjodhi një festë të plotë të vërtetë në GM Grand Garden Arena në Las Vegas.

Një nga gjërat më të mira për tapetin e kuq të “Grammy”-it është se në thelb, gjithçka duket bukur. Artistët inkurajohen të vishen sa më të guximshëm dhe sa më të çuditshëm që të jetë e mundur, ndryshe nga tapeti i kuq i “Oscars” ose “Emmy” ku magjepsja tradicionale e Hollivudit është një nga normat e caktuara. Megjithatë, edhe pse na pëlqen kur yjet tanë të preferuar eksperimentojnë, ka ende disa që dallojnë nga të tjerët. Më poshtë po ju njohim me disa nga të veshurit më keq gjatë ceremonisë së djeshme…

1. Billie Eilish
2. Carrie Underwood
3. Justin Bieber
4. Avril Lavigne
5. Tayla Parx
6. Laura Veltz
7. Maria Becerra
8. Alisha Gaddis
9. Jidenna
10. Dillon Francis
11. Yola
12. Victoria Evigan

Më shumë