Si të jeni mashkulli i veshur më mirë në dasmë…

Marisa Karabeci
27/04/2022

Tapetet e kuq të sezonit të çmimeve, premierat e filmave dhe skenat e festivaleve nuk janë lehtësisht të disponueshme për shumicën e njerëzve të thjeshtë. Megjithatë, ekziston një forum që afrohet, dasmat! Mendoni për këtë. Ka fotografë, hyrje madhështore, fjalime të gjata dhe një sallë banketi plot me të ftuar. Gjithmonë do të ketë një grusht njerëzish që gërmojnë për kostumin e tyre të vetëm të papërshtatshëm sepse nuk dinë më mirë ose thjesht nuk u intereson.

Nëse ndiheni të mërzitur përpara dasmës tuaj të ardhshme ju sugjerojmë të mendoni jashtë kornizave dhe të përqafoni stilin tuaj personal. Përqendrohuni në atë që është e rëndësishme, veshja e asaj që ju bën të ndiheni komod ndërkohë që i përmbaheni kodit të veshjes. Ju mund të thyeni disa rregulla pa e zhgënjyer çiftin e lumtur.

1.Veshje pune, por me dataje të zbukuruara.

Nëse rregulli i veshjeve të dasmave është e ‘frikshme’, atëherë zgjedhja juaj më e mirë do të ishte të merrnit elementët kryesorë të provuar dhe të testuar që kurrë nuk ju kanë zhgënjyer dhe thjesht t’i lustroni ato. Edhe veshjet utilitare të punës mund t’ju hyjnë në punë. Një version i një xhakete nga Anderson & Sheppard dhe do të shkëlqeni në pistën e kërcimit. Ju gjithashtu mund të përdorni një xhaketë sportive me në një nuancë të gjelbër. Sido që të jetë, ju do të dëshironi të kombinoni pallton tuaj me një palë pantallona kremi.

2.Bëhu ose vdis besnik i markës japoneze.

Nëse ju pëlqejnë xhaketat, shanset janë që ju jeni një adhurues i modës japoneze. Nëse i përmbaheni këtij stili, mund të funksionojë. Filloni me një gamë ngjyrash duke përfshirë tekstura, tone dhe modele të ndryshme. Ngjyra blu është një ngjyrë që është gjithmonë në trend. Kombinojeni me një këmishë nga Orslow dhe me një shami po përsëri në ngjyrë blu në vend të një kravate të vjetër të trishtuar dhe do të dukeni super stil. Nëse xhaxhai i nuses pyet pse po dukeni kaq blu në një rast të lumtur si ky, thjesht pini pak shampanjë dhe largohuni.

3.Veshje që mund ta veshësh gjatë gjithë ditës.

Dasmat kanë qenë tradicionalisht të gjata, një ceremoni që ndihet si një përjetësi. Si përfundim, ju keni ngecur veshur me një kostum të pakëndshëm. Arma sekrete është një këmishë luksoze prej sateni. Kombinojeni atë me një xhaketë me shkëlqim Fendi dhe një palë këpucë Vinny’s. Do të ndiheni komod më shumë se kurrë.

Më shumë