Fustani i personalizuar i “Gucci”-it në “Met Gala” i Billie Eilish ishte krejtësisht i përbërë nga materiale që mbrojnë mjedisin!

Silvia Tabaku
05/05/2022

Këtë vit ishte hera e dytë e këngëtares së njohur Billie Eilish, e cila mori pjesë në eventin më të madh dhe më të rëndësishëm në tapetin e kuq të “Met Gala”, por ajo u sigurua që pamja e saj e këtij viti të ishte po aq e spikatur sa e para. Duke vënë në lëvizje kodin e veshjes së saj të praruar, superylli zgjodhi një pamje mbretërore të markës së njohur “Gucci” nga Alessandro Michele, e cila ishte bërë tërësisht me materiale të rinovuara.

Eilish kishte veshur një fustan prej fildishi të personalizuar nga Gucci dhe prej sateni duchesse me korse, të kompletuar me një shtresë të brendshme dantelle jeshile dhe një fund të grumbulluar prej fildishi dhe sigurisht një zhurmë të mbushur. Për Eilish, ishte e rëndësishme që pamja e saj të ishte e qëndrueshme këtë vit. Gjatë një interviste të bërë drejtpërdrejtë me Vogue ajo zgjodhi që ta shpjegonte shumë thjeshtë:

Unë thjesht doja të isha sa më miqësore me mjedisin.

Pamja ishte gjithashtu e mbushur me detaje të çuditshme. Busti i saj paraqiste një aranzhim me lule në kaskadë dhe në bust ishte një korsazh tonal i veshjes. Ajo e kompletoi look-un e saj me një choker të zi me qëndisje dhe këpucë me platformë bezhë të bëra nga materiale vegane. Eilish nuk është e panjohur për të sjellë një siluetë të veçantë dhe të bukur në Met Gala. Vitin e kaluar, ajo zgjodhi që të shkëlqente dhe të dukej magjepsëse.

Me një fustan në ngjyrë pjeshke të ‘Oscar de la Renta’, i cili u kompletua me një fustan të gjatë e gjithëpërfshirës që i la të gjithë me gojë hapur. Por qasja e saj e menduar ndaj modës eko atë mbrëmje, e cila ende ishte në përputhje me temën, i siguroi asaj një tjetër fitore në Met Gala.

Më shumë