Penélope Cruz mban jo në duar por në gisht çantën më të vogël Chanel!

Marisa Karabeci
17/06/2022

Së fundmi, aktorja e njohur Penélope Cruz mori pjesë në Festivalin Tribeca, organizuar nga Chanel në restorantin e famshëm Balthazar në New York. Për këtë rast, aktorja veshi një fustan mëndafshi rozë të shtëpisë së modës luksoze franceze nga koleksioni i saj për vjeshtën e vitit 2022, me një çantë, bizhuteri dhe këpucë gjithashtu nga Chanel.

Të pranishëm ishin gjithashtu Lucy Boynton, Christy Turlington, Evan Mock, Grace Gummer, Lily Allen dhe Sadie Sink, të cilat gjithashtu kishin veshur Chanel. Mbrëmja ishte për të nderuar artistët që kontribuan me vepra origjinale për regjisorët fitues të çmimeve të festivalit vjetor të filmit si Gary Simmons, Deborah Roberts, Nicoletta Darita de la Brown, February James, Ming Smith, Leilah Babirye, Ouattara Watts, Hank Willis. Thomas, Abney dhe Wardell Milan.

Cruz ka qenë ambasadore e Chanel që nga viti 2018 dhe shfaqet shpesh, duke veshur krijimet e saj në premiera filmash, çmime dhe ngjarje të tjera të rëndësishme. Për paraqitjen e saj në këtë festival organizuar nga Chanel, Penélope bëri një tjetër paraqitje mbresëlënëse dhe një aksesor i veçantë arriti të tërhiqte vëmendjen. Cruz mbante çantën më të vogël Chanel në gishtin e saj. Ylli kinematografik mbante një unazë nga e cila varej çanta më e vogël Chanel që kemi parë ndonjëherë.

Rikujtojmë, se Cruz para disa ditëve u shpall fituese e “Çmimit kombëtar për kinematografi” në vendin e saj, Spanjë. Ministria e Kulturës dhe Sporteve të Spanjës njoftoi se çmimi iu dha aktores, duke shpjeguar se në vitin 2021 ajo pasuroi trashëgiminë kulturore spanjolle me arritjet e saj.

Gjithashtu u theksua se 48-vjeçarja është shtetasja e parë spanjolle që merr çmimin “Volpi Cup” për aktoren më të mirë në Festivalin e Filmit Italian në Venecia 2021, si dhe është nominuar për Oscar në kategorinë për ‘aktorja më e mirë’ për herë të katërt.

Më shumë