Bluzat më “IN” të kësaj vere për meshkujt!

Marisa Karabeci
06/07/2022

Nuk ka dëshmi më të madhe për krijimtarinë e pakufishme të industrisë së modës se sa fakti që ende nuk jemi lodhur nga bluzat. Herë pas here njerëzit e zgjuar dinë çfarë bluzash të zgjedhin. Në këtë artikull do ju njohim me 10 bluzat më trend-i të këtij sezoni për meshkujt:

1.T-shirt artizanale 11.11/eleven eleven

Mjeshtëria e përgjegjshme është parimi drejtues i markës japoneze 11.11/eleven eleven. Në rastin e kësaj bluze prej pambuku organik, ajo është pikturuar me dorë duke përdorur një teknikë mbresëlënëse të rezistencës ndaj baltës.

2.Bluzë sportive Adidas Consortium x Wales Bonner

Marrëdhënia e gjatë e dashurisë së Wales Bonner dhe Adidas tregohet edhe me koleksionin e tyre më të fundit që përfshin këtë bluzë të gëzueshme, me vija rozë dhe të verdhë vintage, e cila do të jetë e përshtatshme për festivale muzikore, festa në parqe dhe aktivitete të tjera të tilla në mot të ngrohtë.

3.Bluza Balenciaga

Kjo nuk është vetëm një bluzë. Kjo është një bluzë Balenciaga. Një bluze surrealiste dhe kaq verore. Kjo bluze është copëtuar me mjeshtëri dhe është etiketuar me logon e markës me shkronja grafike të bardha.

4.Bluza e stilit Henley Bottega Veneta

Kjo nuancë e gjallë e jeshiles elektrike është bërë po aq sinonim i Bottega Veneta-s sa thurja e bluzave në shtëpi. Kjo bluze është e mrekullueshme për t’u veshur.

5.Bluzat Burberry

E ke dashur Bambin si fëmijë apo je një përbindësh i pashpirt? Epo, ja ku e keni bluzën e mrekullueshme si kjo nga Burberry. E prerë për një përshtatje të gjerë dhe e bërë 100% nga pambuku, kjo është bluza perfekte për t’u ndjerë nostalgjik.

6.T-shirt Camp High

Ju nuk duhet të jeni një fans i bimëve medicinale në mënyrë që të vlerësoni këtë bluzë nga Camp High. Ekskluzive për MR PORTER, kjo bluze pambuku e certifikuar OEKO-TEX është ideale për netët e verës dhe fundjavave.

7.T-shirt me logo CELINE HOMME

Kjo logo është një simbol i statusit dhe CELINE HOMME ka bërë mjaft versione të kësaj bluze, madje edhe një që është e mbuluar me tema argjendi. Për një qasje më delikate, ne rekomandojmë një pamje më klasike si kjo më poshtë.

8.Bluzë ERL në stilin Vintage

Kujt nuk i pëlqen një bluzë e butë?! Kjo bluze ERL, është ajo që po kërkoni. E butë dhe e lehtë, 100% pambuk. Logoja e saj përpara bën diferencën.

9.Bluza e zbardhur e James Perse

Nëse nuk e keni përjetuar kurrë kënaqësinë të veshjes së një bluze pambuku jashtëzakonisht të butë nga James Perse, ju, i dashur lexues, po humbisni. Kjo bluze ka një model të zbardhur rozë dhe të bardhë që është perfekt për ditët me diell në verë.

10.Bluza KAPITAL e frymëzuar nga amerikanët

Marka japoneze KAPITAL ka një aftësi të vërtetë për të krijuar bluze me pamje autentike. Kjo bluze është frymëzuar nga fanellat e vjetra të futbollit dhe numri 44 me të cilin është zbukuruar është i veshur me çorapet e markës.

Më shumë