Ju prezantojmë me çizmet më të mira që ju duhen këtë dimër!

Anja Dervishi
24/11/2022

Listat e dëshirave gati – këto çizme dimërore të gjithanshme dhe shumë të dëshirueshme mund të vishen pothuajse me çdo gjë… Asgjë nuk na emocionon për stilin e sezonit të ri si një palë çizme të reja dimërore. Në fund të fundit, ata do të jenë një aleat i përditshëm gjatë klimës së ftohtë, dhe ka diçka nostalgjike për të gjetur ato të përsosurat. Fatmirësisht, koleksionet vjeshtë-dimër 2022 kanë diçka për të gjitha stilat – nga çizmet e hijshme deri tek gjuri te stilet bohemiane të kaubojit, me siguri do të gjeni atë që ju përshtatet. Por cilën të zgjidhni? Lexoni më poshtë për të zbuluar më të mirat e sezonit.

1. Kambalet

Çizmet prej lëkure me shkëlqim të Fendi janë të duhurat; kombinojini me pantallona dhe një xhaketë sportive ‘oversize’ për një pamje trans-sezonale që do t’ju përcjellë nga mëngjesi në mbrëmje. Për një pamje më të butë, zgjidhni çizmet ‘Trip’ të Gucci-t të cilat janë mjaft të lëmuara për t’u veshur në zyrë, ndërsa çizmet deri në gjunjë nga Moncler janë projektuar për sipërfaqet me dëborë – dhe për të stiluar pamjen tuaj teksa bëni ski.

2. Çizmet e gjata deri tek gjuri

Modelet deri tek gjuri kanë ardhur në vetvete këtë sezon dhe kombinohen po aq lehtësisht me funde dhe fustane në gjatësitë mini dhe midi sa edhe me një palë pantallona klasikë. Për sezonin vjeshtë-dimër 2022, siluetat janë dinamike, me kyçin e këmbës në formë kuti dhe taka stiletto. Merrni si shembull stilin e stiletos nga Paris Texas: i punuar nga lëkura e pasur me ngjyrë, këmba e drejtë dhe taka e hollë janë të përsosurat për në darkë; kombinojini tuajat me një fustan mini.

3. Çizme deri tek kyçi i këmbës

Komoditeti është një nga shtyllat kryesore të gardërobës vjeshtë-dimër 2022 dhe çizmet deri tek kyçi të këtij sezoni janë ato që na duhen. Modeli i Cue Loeffler Randall – e punuar nga lëkura janë të përshtatshme për t’u veshur me fustane, por do të kombinohen po aq lehtë me xhinse dhe një bluzë të thjeshtë. Në mënyrë të ngjashme, çizmet ‘Double Bow’ të Mach & Mach paraqesin një profil të shkëlqyeshëm, minimal me një pamje që do ju shoqërojë gjithë ditën, ndërsa çizmet Chelsea me takë të trashë të Alexander McQueen do të jenë partnerë idealë të ditëve të ftohta në qytet.

4. Çizmet ‘cowboy’

Çizmet e frymëzuara nga perëndimi janë modeli i ri i sezonit, me marka që ofrojnë silueta të dallueshme në lëkurë rebele dhe kamoshi bohem. Stili ‘Dallas’ me ngjyrë karamel të Khaite është frymëzuar nga çizmet klasike kauboj dhe kamoshi duket hyjnor i kombinuar me xhinse dhe një xhaketë. Për një pamje më ndryshe, shikoni çizmet ‘Nellie’ të Chloé.

Më shumë