“ZJARRËFIKËS ME ZEMËR”, nga 29 shkurti premierë në të gjitha kinematë Cineplexx

Sindi Metushi
29/02/2024

Gjashtëmbëdhjetë vjeçarja Xhorxhia Nolan ëndërron të bëhet femra e parë zjarrfikëse në botë. Kur një zjarrvënës misterioz fillon të nisë zjarre në Broadway, zjarrfikësit e Nju Jorkut fillojnë të zhduken. Kryebashkiaku i Nju Jorkut e thërret babanë e Xhorxhias, Shaun, të rikthehet nga pensioni për të udhëhequr hetimin për zhdukjet. E dëshpëruar për të ndihmuar të atin dhe për të shpëtuar qytetin e saj, Xhorxhia maskohet si një djalë i ri i quajtur “Xho” dhe bashkohet me një grup të vogël zjarrfikësish të që përpiqen të ndalojnë zjarrvënësin.

Titulli origjinal:Fireheart
Filmi fillon:29.02.2024
Zgjatja e filmit:92 Minuta
Shteti/Viti:FRA/2022
Lloji:Animacion
Regjisori:Theodore Ty, Laurent Zeitoun
Distributori:Blitz film i video distribucija d.o.o.

Orari :

Cineplexx TEG
E hënë – E premte: 15:15; 17:15
E shtunë – E djelë: 11:15; 13:15; 15:15; 17:15

Cineplexx QTU
E hënë – E premte: 15:45
E shtunë – E djelë: 12:30; 14:30


Për më shumë informacion mund të ndiqni Cineplexx në:
Instagram
Facebook
https://www.cineplexx.al/

Adresa:
Cineplexx QTU
Autostrada Tiranë – Durrës, km 6

Më shumë