“Letërsi dhe muzikë” për Javën Kulturore Braziliane

Sindi Metushi
20/06/2024

Ju presim në Javën Kulturore Braziliane duke nisur nga 21 Qershori! ✨🇧🇷

Nata Poetike Braziliane ndërthur bukurinë e poezisë dhe prozës me tingujt e përkryer të pianos nga Reginaldo Mordenti Junior.🎹🎶 Gjatë kësaj nate speciale, publiku do të përjetojë letërsinë braziliane me lexime në shqip dhe portugalisht nga autorë të njohur si Hilda Hilst, Fernando Pessoa dhe Machado de Assis. 😍

Një mundësi e shkëlqyer për të eksploruar kulturën e pasur braziliane dhe për të shijuar një kombinim magjik të fjalës dhe muzikës. 🎶📚✨

Më shumë