“FLY ME TO THE MOON”, nga 11 korriku premierë në të gjitha kinematë Cineplexx

Sindi Metushi
11/07/2024

Me Scarlett Johansson dhe Channing Tatum, FLY ME TO THE MOON është një komedi-dramë e zgjuar dhe me stil, e cila zhvillohet gjatë periudhës së misionit historik dhe më të rëndësishëm të NASA-s, të uljes në hënë, Apollo 11. E angazhuar për të rregulluar imazhin publik të NASA-s, me ardhjen e saj ndezen shkëndija gjithandej, ndërsa ekspertja e marketingut Kelly Jones (Johansson) bën kërdinë në një detyrë tashmë të vështirë për drejtorin e misionit Cole Davis (Tatum). Kur Shtëpia e Bardhë e sheh misionin si shumë të rëndësishëm për të dështuar, Jones urdhërohet të organizojë një ulje të rreme në hënë si plan rezervë dhe kështu numërimi mbrapsht fillon…

Titulli origjinal Fly Me to the Moon

Filmi fillon 11.07.2024

Kohëzgjatja 2h 12m

Limiti i moshës o.A.

Versionet e disponueshme 2D

Shteti Viti USA 2024

Aktorë Scarlett Johansson, Woody Harrelson, Channing Tatum, Ray Romano, Colin Woodell, Jim Rash, Noah Robbins, Donald Elise Watkins, Anna Garcia, Nick Dillenburg, Christian Zuber

Regjisori Greg Berlanti

Distributor Con Film

Orari :

Cineplexx TEG
E hënë –E dielë: 14:45; 20:15; 21:30

Cineplexx QTU
E hënë – E dielë: 18:30; 21:15

Për më shumë informacion mund të ndiqni Cineplexx në:
Instagram
Facebook
https://www.cineplexx.al/

Më shumë