Temperaturat e larta nuk duhet t’ju kufizojnë, ja si të vishni ngjyrën e zezë edhe gjatë muajve të verës!

Anja Dervishi
16/04/2024

Ezeza çmohet për elegancën e saj dhe veshjen me stil, por nuk është gjithmonë zgjedhja më e dukshme kur bëhet fjalë për veshjen verore. Zbuloni si ta vishni atë gjatë gjithë vitit kur është stiluar në mënyrën e duhur…

Muajt e verës mund të vendosin tonin për stilin e ndritshëm dhe të gëzueshëm, por sezoni Pranverë-Verë 2024 po dëshmon se nuanca e preferuar e modës nuk është e përshtatshme vetëm për muajt e dimrit ose vetëm për veshjet në darkë. Tërheqja e qëndrueshme e së zezës vjen nga aftësia e saj për të nxjerrë në pah siluetën dhe mjeshtërinë e një dizajni të veçantë. Çelësi për stilimin e nuancës është të kombinoni tekstura të kundërta dhe të zgjidhni pjesë me forma dinamike, në mënyrë që e zeza nga koka te këmbët të duket e ngritur dhe e konsideruar.

Pavarësisht nëse jeni duke u veshur për një ditë në qytet ose duke bërë valixhet gati për një fundjavë larg, nuk mund të gaboni me pjesën e sipërme të pëlhurës së mëndafshit nga Khaite. Visheni për një natë të këndshme takimesh në bregdet me pantallonat me këmbë të drejta të Another Tomorrow; më pas kompletoni look-un me sandalet minimaliste prej lëkure të Aeyde-s dhe një çantë supi ‘chic’ nga Loewe.

Për një pamje nga zyra deri në daljet me miqtë, për në teatër ose një pije pas punës, merrni parasysh fustanin midi të Molly Goddard-it prej pambuku, me shpinë të hapur, të stiluar me sandalet e stilit të viteve ’90 të Jimmy Choo për të mbajtur elegancën estetike, jo shumë formale. Kur bëhet fjalë për prerjet e fundit, përdorni syzet e guximshme të diellit me përmasa të mëdha të Bottega Veneta dhe një çantë lëkure të hijshme mbi supe nga Saint Laurent për të ruajtur të gjitha gjërat tuaja thelbësore të përditshme.

Për të ngulitur trendin e rehatshëm të luksit, zgjidhni një nga bluzat kult të Loewe dhe kombinojeni atë me një fund pas trupit, siç është ai i Nili Lotan. Fundet me gjatësi mesatare janë silueta e momentit, si dhe janë një stil klasik që do të qëndrojë përtej sezonit. Versioni i Lotan është sa praktik aq edhe i dëshirueshëm – xhepat e mëdha janë perfekt për të mos mbajtur çanta, ndërsa ndarja e përparme lejon lirinë e lëvizjes, që do të thotë se do ta vishni në punë dhe në udhëtime turistike jashtë vendit. Plus, do të duket po aq stul me çizme lëkure deri tek gjuri dhe një xhaketë sportive kur të bjerë nata.

Më shumë