Tirana 102 vjet kryeqytet!

Silvia Tabaku
02/02/2022

Për 102 vjet me rradhë, Tirana si kryeqytet i Shqipërisë ka hapur portën dhe zemrën për miqtë e saj.

Në këtë përvjetor, “Shoqnia Tirona Autoktone” ju fton në premierën e filmit dokumentar “Tirona e zotnive të papërkulun”.

Një dokumentar mbi vitet plot shkëlqim të kryeqytetit, që u pasuan me dhunë dhe terror prej diktaturës komuniste. Si rrodhën fatet e qindra viktimave dhe heronjve tiranas që dëshmuan qëndresë shembullore duke iu kundërvënë regjimit me një disidencë të gjatë, 45-vjeçare

📍E premte, 11 shkurt 2022
📍Ora 16:45
📍Kinema Millennium, Tiranë
Hyrja është falas!

Për më shumë informacion mund të ndiqni:
Facebook 
Instagram
kinemamillennium.com

Adresa: Rruga Murat Toptani, Tiranë

Më shumë