Art

“Elektroshok” – Premierë prej 5 Tetorit në Teatrin Kombëtar Eksperimental!

Megi Daci
23/09/2022

‼️PREMIERË ‼️
🗓➡️5-6-7-8-9 TETOR ORA ⏰️19.00

❗️Prodhim i Fondit të Teatrit për të Rinj, me mbështetjen e Ministria e Kulturës dhe Teatrit Eksperimental “Kujtim Spahivogli”.

🗣Kur Roberti, dramaturgu më i famshëm i Federatës, tenton të vetëvritet për t’i shpëtuar torturave të Shërbimit Sekret, një ftesë e papritur në rezidencën e Liderit Suprem e shpëton atë në çastin e fundit. Atje ai do të përballet me një vendim që do të vërë në pikëpyetje jo vetëm ndërgjegjen e tij si artist, por edhe vetë fatin e njerëzimit.

Aktorë: Aleksandër Mitrollari, Urim Aliaj, Ermir Hoxhaj, Theodhora Dhimo.
Bendis Qose: Skenografe/Kostumografe
Aldo Aliaj: Koreograf
Eleonora Bezati: As. Regjisor
Grafikat: Ditmar Kolaj
Special Guest: Fiona Rushiti
🎫Çmimi i biletës | 300 Lekë
Biletaria | E MARTË-E DIEL ⏰️09:00-13:00 & 16:00-19:00
REZERVONI 📱0695717746 ose në inbox

Për më shumë informacion mjafton të klikoni më poshtë:
Instagram
Facebook
http://teatrikombetar.gov.al/
+355 4 222 8933

Adresa: Rruga”Sami Frashëri”, Qendra “ArTurbina”, Tiranë

Më shumë