Së shpejti shfaqja më e re në TKEKS “Aventurat e maceve të egra”

Silvia Tabaku
13/06/2022

“Aventurat e Maceve të Egra” do të trokasin së shpejti në dyert e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”.

📢Bashkohuni në datat 👉16, 17, 18 dhe 19 Qershor dhe aktorët tanë do t’iu dhurojnë emocionet më të bukura në shfaqjen më të veçantë❗
Ju mirëpresim❗
🗓 Data: 16, 17, 18, 19 Qershor
⏰Ora: 20:00
📍Vendi: Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli “
🎫Biletat shiten pranë➡️ Klea Huta Academy 🎫REZERVONI në📲0692782878.

🎭Më në fund shkolla ka mbaruar dhe të rinjtë tanë të preferuar janë gati për verën më të bukur të jetës! Troy dhe Gabriela janë më të lumtur se kurrë, por Sharpay nuk mundet ta pranojë kaq lehtë këtë.
Çfarë të papriturash i presin teksa punojnë për familjen Evans?
Ejani dhe zbulojeni me ne në @teatrikombetareksperimental në datat 16, 17, 18 dhe 19 Qershor.
Dario Zela në rolin e Troy Bolton, Aurora Sina në rolin e Gabriella Montez, Klementina Konti në rolin e Sharpay Evans, Keni Marga në rolin e Ryan Evans dhe shumë artistë të tjerë të talentuar do t’iu dhurojnë një shfaqje të paharrueshme!

Producente: Klea Huta
Regjisore: Elona Hyseni
Project Manager: Ina Morinaj
Kostumografe/Skenografe: Ledia Huta
Koreografe: Sara Koçi
Muzika: Elgit Doda
Përkthyese: Dea Tafili
Fotografe/Videografe: Antonela Çina
Videograf: Eni Vogli
Graphic Design: Xhorxho Kita
Marketing Manager: Xhuljana Lakuta
Marketing: Rea Vrapi

Për më shumë mund të ndiqni:
Facebook
Instagram
tkeks.al

Më shumë