Art

Shfaqja më e re në TKEKS “Kontrata”!

Silvia Tabaku
23/06/2022


🗓Data: 👉28 dhe 29 Qershor
⏰Ora: 👉20:00
📍 Vendi: Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” , ArTurbin
🎫REZERVONI në📲0695717746 ose në inbox.
🕐 BILETARIA E MARTË – E DIEL | 9:00-13:00 & 17:00-20:00 ArTurbina

🎭’KONTRATA’ e autorit Slawomir Mrozek, është një dramë psikologjike e cila bën fjalë për një shkrimtar europian të moshuar, të vetmuar, të varfër, e të dëshpëruar, pa familje, pa miq, pa shtëpi, e me bindjen që s’ka më asnjë arsye të jetojë. Nën presionin e një dëshpërimi total, ai vendos të vdesë. Por nuk ka guxim për vetëvrasje. Dhe me paratë e fundit që i kanë mbetur, punëson si vrasës me pagesë, një djalosh ballkanik, me kusht që vrasja të jetë e beftë, e shpejtë, e pa dhimbje. Djaloshi e pranon ofertën, edhe të dy bien dakord, që kjo “kontratë bashkëpunimi” të realizohet me saktësi brenda shtatë ditësh. Kohën dhe vendin e vrasjes, duhet ta zgjedhë djaloshi…

REGJISOR
Ledian Gjeçi

AKTOR
Ledion Zoi
Kevin Rrapaj

SKENOGRAF
Beqo Nanaj

MAKE UP FX
Jacopo Tomassini

KOSTUMOGRAFE
Bukuroshe Sinanaj

Për më shumë mund të ndiqni:
Facebook
Instagram
tkeks.al

Galeri

COD

Silvia Tabaku

Më shumë