“Gurët Magjikë”, shfaqja për fëmijë vjen cdo fundjavë në Teatrin Metropol

Megi Daci
13/05/2023

Çdo fundjavë, ora 11:00.

Ju ftojmë të rezervoni biletat tuaja
në nr. ☎️ +355 67 227 0668

Sara niset për në botën e ujit dhe merr me vete 3 gurë dëshirash. Njëri shërben për të marrë frymë nën ujë, njëri për të gjetur perlën dhë I fundit për t’u shdërruar sërisht në frymor.
Sara në botën nënujore takon shumë personazhe interesantë dhe kupton se atje thellë nën oqean gjërat nuk shkojnë mirë. Një shtrigë uji I mban peng të gjithë me frikën se do ti gllabërojë. Ajo gjithashtu ka marrë peng Princeshën dhe kërcënon që ta hajë nga casti në cast nëse mbreti nuk I jep të drejtën e sundimit të oqeanit.

Titulli: Guret magjike
Regjia: Klajd Ymeri
Autor: Aurora Qazimi
Aktoret: Sidorela Koca, Kostaq Kreci, Griselda Prendaj

Më shumë